Жовті плями на листі помідорів в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Жовті плями на листі помідорів в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Жовті плями на листі помідорів в теплиці

Здрастуйте, шановні друзі! Багато любителів і професіоналів з вирощування томатів часто стикаються з тим, що з'являються Плями на листках томатів у теплицях. Це є проявом самого шкідливого захворювання тепличних томатів.

І називається воно «Бура плямистість томата», по науковому - «кладоспоріозу» .Максимальне розвиток хвороби зазвичай спостерігається при підвищеній температурі і щодо високої вологості в теплиці. Першою ознакою даного захворювання є плями, які спочатку з'являються на нижніх листках, причому на нижній їхньому боці. Спочатку вони мають світло-сірий колір, з часом переходить в бурий.

Плями розпливчасті, поверхня у них оксамитова. Згодом, плями починають проявлятися на верхній стороні листа. Спочатку вони світло-зеленого кольору, потім буріють і жовтіють. Форма плям може бути як округлою, так і неправильної форми.

Розмір поверхневих плям варіює від 0,5 до 1 сантиметра. Потім хвороба з нижнього листя швидко поширюється вгору по рослині, а суперечки гриба кладоспоріозу дуже легко переносяться при поливі і з одягом на здорові рослини томатів. Уражені кладоспоріозу листя незабаром засихають і рослина гине. Розвиток захворювання прискорюється при температурі повітря 20 - 25 градусів і вологості більше 90 відсотків. Приблизно через місяць, після виникнення захворювання чітко видно плачевні результати діяльності гриба кладоспоріозу - освіту зав'язей припиняється, і плоди зупиняються в рості.

 • Відрегулювати температуру повітря в теплиці і зменшити вологі (припинити поливи) .Для лікування рослин томатів використовують препарат «Хом» (хлорокис міді). Концентрація розчину 40 грам препарату на 10 літрів води. При виявленні перших ознак хвороби потрібно провести обприскування. При наявності сильних пошкоджень обприскування потрібно повторити, але не раніше ніж через тиждень після першої обробки. Чудових результатів в боротьбі з бурою плямистістю томатів можна домогтися, проводячи регулярне обприскування рослин під час плодоношення спеціальним органічним добривом «Еффектон-О» з інтервалом в 5 - 6 днів. Концентрація розчину - 2 столові ложки на 10 літрів води. Після того, як Ви зберете урожай, необхідно провести дезінфекцію внутрішніх поверхонь стекол в теплиці, грунту і самих рослин, розчином мідного купоросу (50 грам на 10 літрів води) .Не саджайте томати в цю теплицю на наступний рік. Підбір сучасних сортів і гібридів томатів, стійких до кладоспоріозу є запорукою здорового росту і розвитку рослин, а значить, хорошого врожаю. Не забувайте також про основні постулатах підготовки насіння і проводите їх протруювання перед посадкою.
 • Тепер Ви знаєте, чому з'являються Плями на листках томатів , і зможете протистояти захворюванню «бура плямистість томата».

  Плями на листках помідорів: причини виникнення

  Неприємності, пов'язані з вирощуванням томатів в домашніх умовах, з якими стикаються практично всі, як початківці садівники, так і більш досвідчені любителі - це плями, що виникають на листках помідорів. Найчастіше вони з'являються тоді, коли овочі вирощуються в теплицях.

  Цей ефект є «рідним» захворюванням тепличних помідорів, зокрема назва його наступне: «бура плямистість томата», наукова назва - «кладоспоріозу». Чому з'являються плями на листі помідорів?

  Зазвичай, помідори починають хворіти через те, що температура занадто підвищена, а вологість в теплиці відносна. Природно, захворювання проявляється з того, що на рослині з'являються плями, починається процес з того, що спочатку уражаються нижні листки, причому з нижньої сторони.

  Їх колір спочатку - світло-сірий, потім він переходить в бурий. Плями не мають точних обрисів і є розпливчатими.

  Далі, плями починають проявлятися і на верхніх листочках, спочатку вони світло-зелені, далі бурі та жовті. Таким чином, хвороба надзвичайно швидко рухається по помідору, і до речі, не тільки по одному, при поливі спори грибка цієї хвороби, можуть переноситися і на інші помідори. Вражений цією хворобою помідор, засихає і гине.

  До слова, якщо постійна температура в теплиці буде двадцять-двадцять п'ять градусів за Цельсієм вище нуля, при вологості понад дев'яносто відсотків, ймовірність прискорення розвитку захворювання помідор збільшується в десятки разів. Як боротися з таким захворюванням, як плями на листі помідорів?

  Налаштуйте температуру повітря в теплиці, а також зменшите вологість, це можна зробити завдяки скороченню поливу. Для того щоб лікувати помідори, вам буде потрібно такий препарат, як хлорокись міді, відчиніть його сорок грам його на десять літрів води.

  Як тільки помітите поява плям на листках, починайте обприскування, процедуру можна повторювати, якщо така необхідність є, головне робити це з періодичністю в тиждень. Також, не зайвим буде проводити регулярні обприскування томатів. Робити це можна за допомогою добрива «Еффектон-О», витримуючи п'ять-шість днів між обприскуваннями.

  Така профілактика покаже чудові результати, і ви забудете, що таке плями на листі помідорів. Пропорції добрива повинні бути такими: дві столові ложки на десять літрів води.

  © medmoon. ru

  Поява жовтого забарвлення на листках помідорів - явище дуже поширене. Багатьом садівникам напевно знайома ситуація, коли, незважаючи на оптимальний полив і догляд, помідори підсихають і жовтіють.

  Незалежно від місця посадки, будь то теплиця або відкритий грунт, проблема залишається. Щоб зрозуміти, чому це відбувається, необхідно розглянути можливі причини. Коли нижнє листя жовтіє, а нові ростуть в звичайному зеленому світлі, турбуватися про врожай не варто.

  Основні причини пожовтіння листя

  При недотриманні умов вирощування томатів може розвинутися хлороз. Найчастіше їм хворіють молоді рослини або розсада. Причиною виникнення хвороби зазвичай є погана робота кореневої системи. Дане явище може викликати фузаріозне в'янення.

  Тут йдеться про небезпечне грибкове захворювання, яким досить часто хворіють томати. Порушення харчування коренів відбувається при їх пошкодженні або переохолодженні рослини. Причому неоптимальний температурний режим впливає на всі фази розвитку рослини, включаючи плодоношення.

  Листя стають жовтого кольору, часто з синюватим відтінком. Буває і так, що розсада виросла досить добротної, але злегка переросла. Чому ж виникає жовтизна? Під час пересадки в теплицю коріння рослини являють собою переплетений клубок.

  Як правило, така розсада вимагає набагато більше часу для адаптації, під час якої переросли коріння відмирають, а листя помідорів починають жовтіти. Часто після пересадки можуть розвинутися такі хвороби, як фузаріозне в'янення - грибкове захворювання, часто вражає помідори. Воно виражається в зів'яненні листя, втрати їх тургору.

  Хвороба викликають грунтові гриби, здатні довгий час жити в грунті. Вони можуть істотно знизити врожайність. Джерело захворювання криється в заражених насінні, залишках рослин або на інструментах для обробки грунту.

  До речі, ймовірність ураження помідорів грибком не залежить від віку і однакова як для розсади, так і для рослин, що знаходяться в теплиці або відкритому грунті. Спочатку хвороба вражає кореневу систему, потім поширюється на стебло і, в підсумку, порушує роботу судинної системи.

  Ось чому рослина слабшає і відбувається затримка росту, супроводжувана появою жовтизни на листках. Якщо жовтіють тільки нижні листки рослини, це вказує на механічне пошкодження коренів. Наприклад, під час розпушування ґрунту або при висадці розсади на грядки.

  Переживати з цього приводу не варто: коли з'являться нові додаткові корені і рослина вкорениться, забарвлення листя відновиться. Особливу увагу слід приділити поливу. Помідори мають головний корінь, що досягає 1,5 м в довжину, завдяки якому вони здатні переносити посуху.

  Основна ж частина коренів розташовується не глибше 25 см. Дефіцит вологи виникає через велику випаровує листя куща.

  При недостатньому зволоженні грунту спостерігається пожовтіння і скручування верхнього листя. При вирощуванні помідорів в парнику або теплиці часто створюється надмірна вологість повітря. Якщо є недолік азоту в грунті, то в першій половині періоду вегетації листя розростаються і жовтіють.

  Далі спостерігається розтріскування плодів. Звідси зрозуміло, чому основна увага приділяється, насамперед, змістом азоту в підгодівлі.

  Розсада томатів - чому в'яне, жовтіє і навіть може загинути

  03/03 / 2015автор Наталя | немає комментаріевКак шкода буває бачити, що розсада томатів, яку ми пестуємо на ранній стадії розвитку, раптом починає в'янути, а листя - жовтіти. Всі причини, чому розсада томатів в'яне або її листя жовтіє, можна об'єднати в дві основні групи. Це, перш за все, помилки в догляді за молодими саджанцями і хвороби або шкідники.

  Чому в'яне розсада

  Сумне видовище. Але причина не одна. Як би не було вам шкода, але доведеться хоча б один саджанець вирвати з землі і ретельно оглянути - і верхівку, і корінці. І на землю зверніть увагу. Будь-яка розсада любить вологу.

  Розсада томатів не виняток. Але якщо в ємності, в якій ви вирощуєте розсаду, застоюється вода, то корінці можуть задихнутися. Саме в цьому випадку реакція саджанців - в'янення листя.

   Що треба зробити в першу чергу? Зробіть дренажні отвори в дні ємності або, якщо вони є, зробіть їх ширше, щоб зайва вода змогла стекти в піддон. Друга причина занепаду - занадто сухе повітря в приміщенні.

  Розсада томатів любить тепло, але якщо ви її поставите поруч зі спекотною батареєю, то сухість повітря може бути причиною млявості саджанців. В цьому випадку розсаду томатів слід поставити подалі від джерела тепла і вона оживе. Не забувайте обприскувати її.

  Розпилення вологи підвищить вологість повітря і дасть додаткове зволоження листю. Третя причина - протяги. Свіже повітря корисне розсаді, але потоки холодного повітря, з відкритої кватирки, згубні для молодих листочків - вони в'януть.

  Ця біда теж легко можна виправити - переставте ємності з розсадою томатів в інше місце або на якийсь час не відкривайте кватирку, не влаштовуйте протяг. Ну і четверта причина - елементарна - пересихання грунту, недостатній полив. Просто полийте розсаду. Всі перераховані вище причини - це помилки догляду за розсадою томатів, які досить легко усунути.

  Але то ж самі помилки можуть обернутися більш складними проблемами, з якими боротися важче. Зайва волога і застій води в розсадних ємностях можуть привести до дуже підступному захворюванню - чорна ніжка. Як її визначити? Легко.

  Огляньте стовбур саджанця. Він починає темніти знизу, а стеблинка стає зам'яким, може впасти. Корінці саджанця при цьому виглядають здоровими, а листя в'януть. А потім гинуть коріння і вся рослина.

  На даному етапі рослинам допомогти вже не можна. Якщо ви помітили ознаки захворювання на самому початку, коли чорною ніжкою вражені не всі саджанці, а лише менша їх частина, вихід один: пересадите здорові рослини в іншу продізенфіцірованную посуд, заповнену новим здоровим грунтом. Але найкраще, якщо ви заздалегідь попередьте це захворювання. Допомагає уникнути його полив грунту слабким розчином марганцівки.

  Чому жовтіє листя розсади томатів

  Причина цього не одна. Фахівці виділяють цілих шість чинників, що сприяють пожовтіння листя. Якщо ви вчасно зверніть на це увагу, то велика ймовірність допомогти розсаді томатів і усунути причини.

 • Пожовтіння нижніх листків після пересадки розсади в грунт на постійне місце. Це відбувається зазвичай в тому випадку, коли розсада росла в маленьких горщиках або осередках. А після пересадки коріння стали посилено рости, відбираючи харчування від нижнього листя. Намагайтеся не допускати переростання кореневої системи - починайте пересадку рослин поки земляний кому коріння не заплели повністю, тоді зростання коренів буде природним. Листя набувають жовтого кольору, який чи синявою, коли верхня частина рослини або коріння відчувають різкі коливання температури. Це є причиною порушення коревого харчування. Вище вже говорилося, що переохолодження розсади томатів бажано не допускати. Пожовтіння тільки нижніх листя відбувається при сильному пошкодженні кореневої системи при пересадці або розпушуванні грунту. Щоб рослина відновилися, йому потрібен час відростити нові коріння і листя. Брак вологи також може бути причиною пожовтіння листя. Як відомо, рослина томата має довгий стрижневий корінь, який отримує вологу і харчування з глибини. А якщо ви поливаєте свої помідори тільки зверху малою кількістю води, то саме цього основним коренем її не вистачає. Основне правило поливу томатів - поливати рідко, але рясно. При пожелтении варто звернути увагу, де, в якій частині рослини жовтіє листя. При нестачі азоту на листках з'являються жовті плями. Якщо не вистачає кальцію, то починає жовтіти верхівка томата. Якщо помідори отримують мало міді разом з харчуванням, то бліднуть і жовтіють листя в нижньому ярусі рослини. Дефіцит сірки призводить до того, що листя не тільки жовтіють, але і товщають, стають твердими на дотик. Мало марганцю і заліза в грунті - листя теж спочатку жовтіють, а потім засихають. Жовтіють краю листя - не вистачає магнію. Жовтіє верхівка листа - недостатньо фосфору, а весь лист - фосфору, навпаки, багато. Грибкове захворювання фузаріоз - ще одна причина пожовтіння листя. Визначити, від цього захворювання страждає рослина або причина інша, допоможе не тільки жовтизна, а й одночасна млявість листя, наче томати давно не поливали. Звичайно, найкраще від фузаріозу допоможе профілактика. Але, якщо ж все-таки це сталося, обробіть саджанці 3-4 рази з інтервалом 1,5-2 тижні, наприклад, Фітоспорін.
 • Хвороба або поганий догляд?

  Вирощування томатів - процес досить складний і трудомісткий. Навіть у віці розсади помідори - дуже вибагливі рослини, і жовтизна листя з'являється без жодних видимих ​​причин. Але причини є завжди, просто часто досить складно зрозуміти, слідство це хвороби або неправильного догляду. Однією з причин появи жовтого листя у помідор є нестача мікроелементів в почвогрунта. Якщо жовтіють листя помідорів в теплиці, то необхідно перш за все уважно оглянути рослини.

  Зовнішні ознаки і характер пожовтіння допоможуть зрозуміти можливу причину. У разі появи жовтизни на нижніх листках і поступове їх всихання і відмирання при тому, що нова відростають листова маса абсолютно здорова, причина може критися в висадці кілька переросла розсади.

  Коренева система таких рослин уже досить сильно розвинена і як наслідок, набагато гірше переносить пересадку. Старі корені починають хворіти і відмирати, а зростання нових коренів помітно уповільнений в силу того, що всі поживні речовини направлені на спроби рослини підтримати хворі кореневища. Відповідно, раніше наросшая листова маса перестає отримувати необхідне харчування, так як всі сили рослини направлені на процес приживання кореневої системи. У разі якщо жовтіють молоді наростаючі листя, значить помідорів не вистачає марганцю. Наступною причиною пожовтіння помідорів в парнику може бути нестача будь-яких необхідних для їх розвитку мікроелементів в почвогрунта.

  Подібне мінеральне голодування викликає захворювання листової зеленої маси - хлороз. Ця хвороба томатів проявляється частковим пожовтінням листя незалежно від їх віку, тобто, жовтизна захоплює і молоді листочки, і старі.

  Залежно від нестачі конкретного мікроелемента, хлороз набуває різні зовнішні ознаки. При нестачі марганцю в грунті насамперед жовтіють молоді наростаючі листя, з поступовим пошкодженням і відсихання старого листя нижнього ярусу. Брак сірки робить листя жовтуватими, твердими і товстими, з підвищеною хрупостью.

  Дефіцит заліза також викликає зміна кольору листя помідорів. Якщо ж поряд з пожовтінням листя покривається плямами, скручується і засихає по краях, це свідчить про азотно-магнієвому голодуванні.

  Повернутися до змісту

  Перша допомога рослинам

  Розібравшись в попередні причини того, чому жовтіють помідори, можна зробити необхідні кроки для усунення цієї проблеми. Незалежно від того, чи пошкодження це коренів або мінеральне голодування, перш за все слід подбати про кореневій системі.

  Для цього проводять періодичне розпушування грунту після поливу. У той же час необхідно стежити за дотриманням температурного режиму в теплиці і не допускати перевищення допустимої вологості повітря. У спекотні і сухі дні допускається провітрювання і полив дощуванням.

  Але захоплюватися цим не варто, так як томати дуже не люблять зайвої вологості, а тому полив рекомендується проводити під корінь. Перше, що необхідно зробити у разі пожовтіння листя це періодичне розпушування грунту після кожного поливу. Поряд з механічним доглядом за прикореневим грунтів і позбавленням від бур'янів, хворі рослини можна підгодувати розчином мінеральних добрив. Якщо помідори в теплиці висаджені недавно і проходять етап приживання, то підгодовувати необхідно через листову масу обприскуванням.

  Для цього розлучається слабо-концентрований розчин мінеральних солей в розрахунку не більше 1%. Обприскування проводиться рано вранці, якщо прохолодна погода, або на ніч, якщо нічні температури зберігають високу оцінку.

  Слід уникати обприскувань в денний час в сонячну погоду, так як це може викликати опік листя. Окремо варто згадати про ефективність лікування і підтримки рослин за допомогою обприскувань спеціальними рослинними препаратами, такими як "Епін" на основі епибрассинолида і "Гетероауксин" на основі индолил-3-оцтової кислоти. Дані препарати вважаються дуже ефективними засобами для стимуляції росту і нарощування кореневої системи. "Епін" допомагає приживанню рослин при пересадці, стимулює нарощування листової маси, ефективний для профілактики різних захворювань і захищає рослину в період стресових ситуацій. А препарат "Гетероауксин" стимулює коренеутворення і підвищує приживлюваність, одночасно розвиваючи стійкість до хвороб.

  Повернутися до змісту

  Профілактика Від і До

  Для того щоб виключити ймовірність багатьох захворювань, зокрема пожовтіння, весь процес вирощування помідорів повинен спочатку проводитися за всіма правилами догляду та профілактики хвороб. Перш ніж сіяти насіння на розсаду, їх потрібно попередньо підготувати.

  Ця підготовка включає в себе знезараження, пророщування і загартовування. Для знезараження насіння попередньо обробляють розчином марганцівки. Далі пророщують їх в зволоженою тканини.

  Коли з'являться маленькі корінці, насіння слід помістити в морозильну камеру холодильника на кілька годин і тільки після цього висаджувати в ящик. Добриво грунту мінералами, полив розчином марганцево-кислого калію, а також обробка термічними температурами зробить грунт максимально здоровою і готової для висадки помідорів. Грунт попередньо також необхідно підготувати: збагатити добривами, полити розчином марганцево-кислого калію і по можливості обробити високими термічними температурами. Ці дії зроблять почвогрунт здоровим, пухким і оптимально підходить для вирощування розсади помідорів. Для профілактики хвороб і формування здорового міцної розсади пікірувати томати до висадки в грунт необхідно загартовувати.

  Для цього ящики виставляють на кілька годин в день на свіже повітря в тіні, поступово привчаючи до впливу сонячного світла. Це дозволить в подальшому виключити сонячний опік листя при висадці, що також може послужити причиною пожовтіння і навіть загибелі молодих рослин. У теплицю підросла розсада пересідає бажано в похмуру погоду і на ніч.

  Як вже говорилося вище, весь термін приживання і адаптації рослин їх рекомендується обробляти обприскуванням розчином добрив і біологічними стимулюючими препаратами. Підгодовування, полив, розпушування та боротьбу з бур'янами проводять весь цикл вирощування помідорів.

  У теплицях досить часто томати вражають різні грибкові захворювання і хвороби. Для профілактики цієї проблеми потрібно весь час підтримувати необхідний мікроклімат в парниках і боротися з високою вологістю. При настанні періоду дозрівання плодів поливи рекомендується різко обмежити і видалити зайву листову масу, зокрема всі нижні листки. При пожелтении листя у дорослих кущів помідорів, поряд із загальними профілактичними заходами боротьби, пошкоджені і пожовкле листя повинні видалятися без щоб уникнути поширення можливого захворювання на всю рослину.