Відстань між помідорами при посадці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Відстань між помідорами при посадці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Відстань між помідорами при посадці

Категорія: Вирощування баклажанів, Вирощування капусти, Вирощування картоплі, Вирощування цибулі, Вирощування моркви, Вирощування огірків, Вирощування перців, Вирощування томатів (помідорів), ОвощіКонец весни-початок літа - гаряча пора для дачників середньої смуги. Кожен день потрібно щось висаджувати, висівати на розсаду або безпосередньо в грядки.

А як правильно садити? На якій відстані один від одного? Овочевих культур, які хочеться виростити власними силами, так багато, що дивно було б заплутатися в рекомендаціях. Через якийсь проміжок сіяти моркву? Скільки сантиметрів має бути між кущами перцю?

Про кращих сортах томатів у відкритому грунті читайте тут! За якою схемою садити огірки? На якій відстані один від одного висаджувати помідори? Чергова довідкова таблиця «дачних рад» допоможе уникнути мішанини в голові.

Довідкова таблиця «Рекомендовані схеми посадки овочевих культур»

Схема посадки культури

Відстань між рослинами в ряду

Відстань між рядами

На якість і кількість врожаю будь овочевих культур впливають не тільки умови навколишнього середовища, в яких вони ростуть, але і багато інших чинників: своєчасна підгодівля, формування кущів, запилення і т. Д. Має значення навіть відстань між помідорами в теплиці і напрямок, в якому розташовані грядки. Про те, як правильно посадити томати і забезпечити за ними належний догляд, розповімо в цій статті.

Теплиця для вирощування томатів

Почнемо з того, як розташувати і обладнати теплицю, в якій планується вирощувати помідори. Адже для кожної культури необхідно створити певні умови, які можуть бути неприйнятні для інших рослин.

Томати люблять сухе повітря, багато світла, досить легко переносять посушливі періоди. Іноді їх навіть обмежують в поливі, щоб змусити швидше вступити в плодоношення. Для довідки.

Томати не рекомендується вирощувати в одній теплиці з вологолюбними культурами, наприклад - огірками. Інструкція по вирощуванню останніх вимагає частого поливу і досить високої вологості повітря, що згубно для здоров'я помідор.

Як розмістити теплицю

Виходячи з перерахованих вище умов, можна зробити висновок, що розміщення теплиці для помідор має бути таким, щоб на неї не падала тінь від близько розташованих будівель, дерев і чагарників. Тобто, ставити її слід на відкритому місці, на відстані не менше 10-15 метрів від створюють тінь об'єктів.

А щоб сонячні промені потрапляли всередину протягом всього дня, мають у своєму розпорядженні її в напрямку зі сходу на захід. Також дуже важливо знайти місце з низьким рівнем грунтових вод. Якщо це неможливо, то необхідна хороша дренажна система або підсипання грунту в теплиці.

Як обладнати теплицю

Єдине, що обов'язково потрібно для успішного вирощування томатів - це хороша вентиляція. Для якісного провітрювання недостатньо тільки вхідних дверей і розташованої на протилежному від неї осторонь кватирки (див. Кватирку для теплиці - робимо правильно).

Які відкриваються вікна потрібно зробити і в верхній частині стін або в даху теплиці. Вони дозволять провітрювати приміщення навіть в прохолодну погоду і допоможуть запобігти пересихання грунту, як це відбувається при влаштуванні протягу через відчинені двері. Порада.

Вивчіть статтю про вентилировании теплиць на нашому сайті. У ній ви знайдете безліч рекомендацій по влаштуванню автоматичного провітрювання своїми руками. Що автоматично відкриваються при підвищенні температури вікна дуже полегшують догляд за томатами в тепліцеЧто стосується поливу, то при бажанні в теплиці можна змонтувати крапельний полив. Але, так як томати не вимагають постійного зволоження грунту, можна обійтися великою ємністю для води, в якій вона буде грітися, і шлангом.

Як садити помідори і доглядати за ними

Завершивши установку та обладнання теплиці, можна приступати до її внутрішнього облаштування - підготовці грунту і грядок. Порада. Якщо теплиця не стаціонарний і її можна перенести на інше місце, то краще за все встановити її там, де в минулому сезоні росли огірки, кабачки, морква, капуста, цибуля або часник. Торішні картопляні, баклажани або помідорні грядки не годяться, т. К. В грунті зберігаються збудники небезпечних для томатів захворювань.

Підготовка ґрунту

Заходи, спрямовані на підготовку грунту, включають в себе наступні етапи:

 • Знезараження. У стаціонарній теплиці, в якій щороку ростуть помідори, грунт потрібно або щорічно змінювати або знезаражувати. Причому робити це потрібно восени, відразу після збирання врожаю. Для знезараження застосовують сухе хлорне вапно, розчин мідного купоросу (1 ст. Л. На відро води) або звичайний окріп, яким ретельно поливають весь грунт. Ціна питання - здоровий і якісний урожай в майбутньому сезоні.

Важливо! Знезараженню піддається і сама теплиця - все її частини ретельно миються і обробляються розчином марганцівки.

 • Прогрів. Він необхідний, якщо висадка розсади планується досить рано, коли грунт ще не встиг досить прогрітися. Для цього саму теплицю накривають прозорою плівкою, а грунт в ній - чорною. Перекопка і добриво. Перед перекопування на кожен квадратний метр землі в теплиці вносять 5-6 кг перегною і склянка деревної золи.

Пристрій грядок і схема посадки помідор

Основне правило: грядки розташовуються уздовж довгої сторони теплиці, тобто - зі сходу на захід, щоб рослини отримували більше світла. А їх висота щодо доріжки повинна становити не менше 30-40 см.

Що ж стосується ширини грядок, то вони залежать від ширини теплиці і сорти вирощуваних томатів. Як правило, для зручності догляду за рослинами уздовж стін вони робляться вузькими, однорядними, а по середині теплиці - дворядними, так як підхід до них можливий з обох сторін. Розташування грядок в невеликій тепліцеРасстояніе в теплиці між помідорами має бути таким, щоб кожна рослина отримувало достатньо світла і повітря. Схема посадки залежить від висоти і форми кущів:

 • Скоростиглі низькорослі помідори зазвичай не пасинкують, у них формується кілька стебел, тому місця їм потрібно більше. Садять їх або в один ряд, або в два, але в шаховому порядку з відстанню між рослинами не менше 40 см. Прохід між рядами - 55-60 см. Детермінантні і штамбові сорти формуються в одне стебло, за рахунок чого відстань між рослинами можна робити менше - до 30 см, а між рядами залишати 45-50 см. Високорослі томати висаджуються в два ряди в шаховому порядку з відстанню між рослинами 60-70 см, між рядами - не менше 80см.

Враховуйте ці рекомендації при влаштуванні грядок в теплиці, а згодом не допускайте загущення посадок, вчасно виробляючи формування кущів, тоді ваші вихованці не будуть хворіти і дадуть хороший урожай. Як правильно робиться пасинкування і обрізка помідор в теплиці - відео в нашій статті.

Підв'язка і формування кущів

Через 3-4 дні після висадки розсади в теплицю необхідно підв'язати її до опор, щоб у міру зростання високорослі томати чи не деформувались і не зламалися під власною вагою і вагою плодів. Перед тим, як закріпити помідори в теплиці, в ній потрібно встановити рамні або лінійні шпалери:

 • Рамні шпалери являють собою дві високі опори, встановлені на кінцях грядки, між якими на відстані 30-40 см одна від одної натягнуті шнури. У міру зростання рослини з вашою допомогою будуть обвивати ці шнури то з одного, то з іншого боку, утримуючись у вертикальному положенні. У лінійних шпалер між опорами натягується тільки верхній шнур або кріпиться поперечина, а до неї над кожною рослиною прив'язуються мотузки, навколо яких обвивається стебло. На фото видно, як це виглядає в справі.

Матеріал для підв'язки повинен бути м'яким, що не травмуючим стебло Також необхідно формувати кущі, залишаючи тільки один або два основних стебла. Це робиться для того, щоб не допустити загущення посадок, забезпечити їм гарне провітрювання і доступ повітря, обмежити кількість зав'язей. Для довідки. На кожній рослині слід залишати не більше 8 квіткових кистей, щоб всі плоди встигли дозріти до кінця сезону. Бічні пагони необхідно видаляти, залишаючи пеньок в 2-3 смФормірованіе полягає у видаленні пасинків (див. Пасинкування томатів у теплиці, а навіщо це потрібно?) І вершкованіі - прищипування верхівок після досягнення рослиною певної висоти і освіти достатньої кількості квіткових кистей.

Висновок

У цій статті ми торкнулися тільки таких моментів, як підготовка теплиці і грунту в ній, розповіли, за якою схемою висаджувати і як прив'язати в теплиці помідори. Існує ще чимало секретів вирощування цих смачних, соковитих і корисних овочів, про які ви дізнаєтеся з інших матеріалів сайту.

Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійВаше ім'я

Дякую за поради! Але читати текст просто неможливо - слід писати «Помідори», а не «помідор». Ви російські або де?

19.04.15

З чого почати вирощування помідорів у закритому грунті ^

По-перше, потрібно підготувати посівний матеріал. Якщо насіння дражировані (яркоокрашенние), то їх нічим обробляти не потрібно. Необроблені насіння потрібно на 20 хвилин помістити в розчин Фітоспорін-М (приготований за інструкцією). Промивати їх після обробки не потрібно.

Після їх можна потримати в розчині стимулятора росту і посіяти в підготовлений грунт. По-друге, щоб помідори в теплиці дали добрі сходи, потрібно підготувати грунт для висіву. Починаючи з лютого і до кінця березня - оптимальний період для висаджування насіння на розсаду.

Все залежить від того, які помідори посадити в теплиці. Якщо ви вирішили вирощувати пізні сорти, сіяти потрібно в лютому, якщо середньостиглі - в березні, а ранні помідори на розсаду - в кінці березня.

Висівання насіння томатів на розсаду ^

Насіння томатів сіють в коробки або скриньки висотою 5-7 см. Ґрунтова суміш для розсади повинна складатися з 1 частини торфу, 1 частини перегною і 1 частини дернової землі.

Суміш зволожують, додають на відро землі річковий пісок (1 літрову банку), деревну золу (1ст. Ложку) і суперфосфат (1 ст. Ложку). Можна використовувати і готові грунтосуміші, в них добрива вже не додають. У лютому-березні насіння томатів висівають в окремі шухлядки підготовлені ящики насипають грунт, ущільнюють її, роблять борозенки глибиною 1-1,5 см, поливають теплим розчином гумату натрію, а потім висівають насіння.

Зверху посипають землесмесью і ставлять в світле місце, де температура + 22 ° С. Для того, щоб розсада зійшла швидше, через 5 днів ящики покривають плівковими ковпаками.

Пікірування розсади томатів ^

Коли у рослин з'являться 2 справжніх листків, десь на 7-10 день після сходів, потрібно виробляти пікірування. Це процедура пересадки рослини з однієї ємності в більш містку, адже зміцніла коренева система вимагає більше місця.

Із загальної ящика за допомогою зубочистки витягується кожну рослину разом із земляною грудкою і пересідає в горщики більшою місткістю. Пікірування розсади потрібно виробляти на 7-10 день після всходовВ скриньках розсада перебуває не більше 50 днів, її висота до цього часу буде вже близько 30 см. Щоб рослини не витягнулися, потрібно стежити за температурою повітря, світловими умовами - повертати кожен день іншою стороною до вікна. А днів за 10 до очікуваної висадки розсади в теплицю потрібно рослини загартовувати: виносити на балкон, залишати відкритими кватирки на ніч.

Підготовка теплиці ^

Щоб томати в теплиці не хворіли і давали щедрий урожай, важливо правильно підготувати теплицю до сезону. Оскільки посадка помідорів в теплицю проводиться на початку травня, коли ночі досить холодні, потрібно обтягнути її подвійним шаром плівки.

Краще залишити невелику повітряну подушку між шарами поліетилену, яка не тільки підвищить температуру всередині теплиці, а й збільшить термін експлуатації внутрішнього шару. Важливо зробити кватирки з усіх боків для хорошої вентиляції, прибрати 10-12 см торішньої грунту, а решту продезінфікувати мідним купоросом (на 10 літрів води 1ст. Ложка).

Пам'ятайте, що не можна садити помідори в одній теплиці два роки поспіль, адже більшість інфекцій залишаються в грунті і вражають нові рослини. Якщо ж збираєтеся займатися вирощуванням помідорів у теплиці взимку, то потрібно подбати про додаткове освітлення. Без нього томати не зацвітуть і тим більше не дадуть урожай. Грядки готуються за 10 днів до висадки розсади томатів у теплиці.

Грунт потрібно розпушити, видалити з'явилися бур'яни, внести перегній. Якщо грунт в теплиці бідна, то знадобиться стакан деревного вугілля і 6-8 кг перегною на квадратний метр, а якщо грунт родюча, то досить буде 2-3 кг перегною. Пам'ятайте, що для томатів у теплиці найкраще підходить суглинна або супіщаних, повітрепроникна грунт.

Особливості висадки розсади ^

Висаджуючи розсаду томатів в теплицю потрібно пам'ятати кілька простих, але важливих правил.

 • Грунт для висаджування розсади повинна бути прогріта. Не можна садити помідори в холодний грунт, адже в цьому випадку коріння не ростуть, а загниває, рослина гірше приживається. Оптимальна температура грунту - 12-15 ° С. Щоб домогтися цього, потрібно заздалегідь накрити землю чорною поліетиленовою плівкою. В крайньому випадку, можна нагріти багато гарячої води і заливати її в лунку перед посадкою. Не можна садити розсаду надто глибоко, адже тоді стебло, присипаний землею, дає нові коріння, а зростання помідора призупиняється. Для тих, хто робить це вперше, можна подивитися, як висаджувати томати в теплиці на відео. Не перестарайтеся з азотом. Багато заправляють посадочні лунки свіжим гноєм, курячим послідом або сечовиною. Такі старання можуть призвести до того, що замість красивих соковитих плодів отримаєте буйну бадилля. Ретельно оглядайте рослина, видаляйте хворі і пожовкле листя, а при посадці видаліть сім'ядольні листя, які знаходяться на рівні землі або нижче. Посадка томатів у теплиці проводиться у вечірній час або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Можна для знезараження напередодні пролити лунки міцним гарячим розчином марганцівки.
 • Виконавши всі нехитрі вимоги до посадки і догляду, ви отримаєте багатий урожай

  Схема посадки томатів у теплиці ^

  Якщо ви цікавитеся, як вирощувати помідори в теплиці, потрібно знати особливості їх посадки. Зазвичай грядки розбивають уздовж, їх ширина повинна бути 60-90 см. Кількість буде залежати від ширини самої теплиці.

  Між грядками роблять прохід 60-70 см. Схема посадки томатів у теплиці визначається сортом і способом формування рослини.

  • Низькорослі скоростиглі сорти, в яких формується 2-3 стебла, садять в 2 ряди в шаховому порядку. Між рядами 55-60 см, а відстань між помідорами в теплиці - 35-40см. Детермінантні і штамбові томати з 1 стеблом садять густіше. Між рядами може бути 45-50 см, а між рослинами - 25-30. Дуже важливо при такій схемі посадки не допускати загущіванія. Високорослі сорти томатів висаджують теж в шаховому порядку. Відстань між рядками має становити 75-80 см, а між рослинами 60-70 см.

  Відстань між помідорами в теплиці має бути не менше 35 смОсобое увагу потрібно приділити переросла розсаді. Її слід висаджувати так: зробити в грунті лунку на 12 см, а в ній ще одну лунку глибше, як раз на висоту горщика з розсадою.

  Спочатку потрібно посадити горщик з рослиною в другу (глибоку) лунку і присипати її землею. А ось через два тижні, коли розсада приживеться, засипати землею першу лунку.

  Такий спосіб набагато ефективніше звичайної глибокої посадки, адже як тільки рослина присипають землею, на довгому стеблі томата з'являються додаткові корінці. Внаслідок цього зростання припиняється, квітки обпадають. Часто буває, що городники намагаються в своїй маленькій теплиці висадити якнайбільше сортів помідорів.

  Робити цього не варто, адже добитися в такому випадку рясних врожаїв навряд чи пощастить. А ось познущатися над рослинами вже точно вийде: скрутні умови, недолік світла, поширення хвороб, утруднене провітрювання.

  Краще вже менше, та краще. Правильний догляд за рослинами - основа майбутнього врожаю. Починати його потрібно відразу ж після висадки розсади в теплицю. Ось основні етапи догляду за томатами в теплиці.

  • Полив рослин

  Досвідчені городники радять в перші дні після висадки рослини в теплиці не поливати. Потрібно почекати днів 10, поки рослини не приживуться, а потім провести полив. Важливо дотримуватися оптимальної температури води - 20-22 ° С.

  Пам'ятайте, що до фази цвітіння помідори поливають через 4-5 днів, при цьому на 1м2 потрібно 4-5 літрів води. Під час цвітіння полив потрібно посилити - 10- 13 л на 1м2. Найкраще рослини в теплиці поливати під корінь вранці, а не ввечері, коли утворюється конденсат, і краплі води потрапляють на томати. Сьогодні все частіше використовується крапельний полив

  • Провітрювання

  Підтримка оптимального температурного режиму і вологості - головна умова отримання щедрого врожаю. Помідори не бояться протягів, тому провітрювати потрібно будь-яким способом: відкривати бічні і верхні кватирки, підкручувати плівку внизу, відкривати торці.

  Обов'язково провітрювати теплицю через 2 години після поливу. Особливо важливо це під час цвітіння, адже волога пилок не може потрапити в товкач, тому не відбудеться запилення. Температура в теплиці в похмурий день повинна бути 18-20 ° С, в сонячний - 24-26 ° С, а вночі - 15-16 ° С.

  • Підв'язка рослин

  Обов'язковою є підв'язка томатів у теплиці, яку виробляють на 3-4 день після посадки. Вона потрібна для того, щоб високорослі рослини не зламалися під своєю вагою, що не загнивали плоди. Головна умова - матеріал для підв'язки не повинен травмувати стебло томата. У теплиці використовують для підв'язки лінійні або рамні шпалери. Так підв'язують помідори в теплиці за допомогою лінійних шпалер

  • Пасинкування

  Бічні пагони на рослині називаються пасинками. Вони ростуть з пазух листя, а не на голому стеблі. Вони сприяють розгалуження куща, що дуже затінює рослина, поширює захворювання, скорочує термін дозрівання плодів.

  На відео в інтернеті можна побачити, як пасинкувати помідори в теплиці. Тут немає нічого складного, потрібно просто виламувати пасинки. Робити це потрібно вранці, щоб рана на рослині встигла присохнути. На помідорах обов'язково видаляють бічні пагони - пасинки

  • Підживлення

  Через 10-15 днів з дня висадки рослин в теплицю потрібно зробити першу підгодівлю. Для цього на 10 літрів води беруть 1 ст. ложку нітрофоски і півлітра рідкого коров'яку. Під кожну рослину потрібно вилити 1 л цієї суміші.

  Друга підгодівля томатів у теплиці проводиться через 10 днів. Для цього в 10 літрах води розчиняють 1 ч. Ложку сульфату калію і 1ст. ложку добрива «Родючість». За сезон потрібно 3-4 підгодівлі. Підживлення рослин проводиться 3-4 рази за сезонЧетко дотримуючись порад, ви зможете виростити у своїй теплиці хороший урожай помідорів і порадувати влітку всіх домашніх свіжим салатом, а взимку - баночкою маринованих томатів.

  Рекомендуємо схожі статті

  На якій відстані садити помідори? Коли висаджувати помідори в грунт?

  Чи не кожен садівник знає, коли краще всього висаджувати помідори і досить часто самі старанні люблять змагатися, за ранній посів. У наш час є величезна кількість способів визначення найкращого часу висадки розсади томатів у відкритий грунт або ж в теплицю ( "Теплиця по Мітлайдера").

  Вирахувати ці терміни для посіву помідор дуже легко. При визначенні терміну висаджування помідорів для розсади (дивіться також статтю "Ящик для Розсади своїми руками"), вам допоможе розібратися характеристика сорту. У ній можна визначити період вегетації помідорів від сходів до збирання врожаю.

  Наприклад, для більш ранніх сортів і гібридів даний період приблизно 100 днів. Щоб починати збирати урожай салатних томатів на 20-липня посів необхідно виробляти за 100 днів, до яких ще додається час до появи сходів і дня три на приживлюваність розсади після висаджування.

  Разом виходить приблизно 110 днів. Отже, сіяти такий сорт треба 1 квітня. Якщо ви маєте намір  Вирощувати розсаду томатів у теплиці  ( "Міні теплиця для вирощування розсади"), то сіяти насіння необхідно не раніше 10 березня. Як тільки розсада помідорів набере силу, а погода за вікном стане тепліше, настає час висаджування рослин в землю.

  Щоб урожай став повноцінним необхідно знати головне правило, - яка відстань має бути між помідорами під час посадки. Адже даний овоч дуже не любить тісноти.

  Якщо посадити їх близько вони стануть рости повільніше, буде невелика кількість плодів і листя, а також значно збільшитися ймовірність різних хвороб ( "Найпоширеніші хвороби томатів"). Тому при висаджуванні потрібно врахувати відстані між розсадою і між грядками. Якщо габарити ділянки дозволяють, то їх можна висадити на 50-60 см одна від одної. Але наші ділянки і городи набагато менше розмірів, ніж хотілося б. В цьому випадку треба дотримуватися наступних цифр, які будуть залежати від сорту помідор:

  • Ранній сорт всіх ближче висаджують один до одного (між розсадою приблизно 35 см і між грядками - 55 см) .Средний сорт обожнює простір (між розсадою - 45 см і 65 см між грядками) .Пізніше любить ще більше простору (між розсадою - 45 см і 75 см між грядками).

  При дотриманні таких невеликих правил урожай з грядки буде більше. Рослинам думатимуть, що чим більше вони дадуть плодів, тим більше вони зможуть розмножуватися. В результаті кількість зрілих і красивих плодів вразить усіх садівників.

  У відстані між розсадою можна посадити м'яту, селера або кінзу. Це дозволить заощадити простір. 

  Додати коментар