Висаджувати розсаду помідорів в грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Висаджувати розсаду помідорів в грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Висаджувати розсаду помідорів в грунт

Висадка томатів в грунт

Сподіваюся, що вам вдалося виростити міцну здорову і загартовану розсаду. Наступний етап - Висадка томатів в грунт .

Я розповім вам, як правильно посадити і доглядати за томатами, щоб в подальшому гарантовано отримати хороший урожай. Щоб висадити томати у відкритий грунт, потрібно дочекатися того часу, коли зникне загроза поворотних заморозків, і середньодобова температура повітря досягне 15 °. Для середньої смуги оптимальним терміном для висадки розсади є кінець травня - початок червня.

Але якщо є можливість висадити томати під тимчасові плівкові укриття, то можна це зробити на 2 тижні раніше.. Висаджують томати у віці 40 - 55 днів залежно від того, яку з різновидів ви вирощуєте (низькорослі або середньорослі). У статті про вирощування розсади я розповідала, як розрахувати терміни посіву томатів залежно від їх типу.

Посадка томатів

Ранньостиглі і штамбові сорти томатів висаджують з розрахунку 6 - 8 рослин на 1м?, на відстані 50? 25 і 60? 25 см. Для низькорослих сортів роблять суцільну борозну. Її глибина залежить від величини земляного кома розсади. Можна посадити томати квадратно-гніздовим способом.

В такому випадку лунки розміщують на відстані 60 см один від одного і висаджують в них по 2 - 3 рослини томата на відстані 5 - 10 см. Середньорослі сорти висаджуються з відстанню між рослинами 50 см і між рядами - 70 см. Найкращий час для посадки - похмурий день, а якщо день сонячний, - то ввечері. За годину до Висаджування томатів в грунт розсаду добре поливають.

У підготовлені добре зволожені лунки вносять 1 2 склянки перегною або компосту і по 10 - 12 грам суперфосфату. Розсаду у відкритому грунті заглиблюють на 3 - 4 см глибше, ніж вона сиділа в розсаднику.

Висаджені рослини томатів поливають і присипають торфом або сухою землею. Щоб збільшити урожай з одного куща, застосовують похилу посадку томатів. Для цього стебло томата повинен бути трохи витягнутим.

У борозенки укладають не тільки корінь, а й дві третини стебла, з якого попередньо прибирають листя. І цю частину томата присипають землею шаром в 10 см. При такому способі Висаджування томатів в грунт на закопаною частини стебла швидко утворюються додаткові корені, які будуть прекрасно забезпечувати рослини харчуванням і вологою.

Цікавий спосіб висадки томатів в грунт

Заслуговує на увагу наступний спосіб висадки помідорною розсади. Попередньо заготовляють 5 - літрові поліетиленові пляшки (в яких продають очищену питну воду).

У них зрізають дно і вузьку горлову частина так, щоб вийшов порожній циліндр. Кожен кущ розсади томата висаджують в підготовлену лунку, а зверху надягають цей циліндр, трохи заглибити його в грунт. У перші дні він буде захищати рослина не тільки від вітрів, але і від різноманітних грунтових шкідників.

При несприятливих погодних умовах циліндр закривають будь-яким захисним матеріалом, що зберігає незміцнілу розсаду томата від можливих заморозків або холодних туманів. У міру зростання куща в циліндр поступово підсипають ґрунт, даючи тим самим можливість розсаді добре вкоренитися і отримати додаткове харчування. Згодом землею заповнюють весь циліндр до верху, і кущ томату виростає міцним і здоровим. Після збору врожаю циліндри знімають, миють і прибирають на зберігання до наступного сезону.

Догляд за томатами

При догляді за висадженими рослинами важливо періодично рихлити ґрунт і видаляти бур'яни. Одночасно з цим томати злегка підгортають, підгортаючи вологу землю до стебла на висоту приблизно 5 - 7 см.

Це стимулює утворення нових коренів і дає рослинам додаткове тепло, знижуючи ризик можливих захворювань. Правильно поливайте томати. Для цього навколо рослин за допомогою сапки робіть канавки, в які і наливайте воду. Після кожного поливу томатів засинайте канавки сухий землею. 

Підживлення томатів

При внесенні добрив важливо знати, що в початковому періоді росту розсаді томатів в більшій мірі потрібно фосфорне і калійне живлення. Азотні добрива повинні бути присутніми в помірних дозах, а після висадки томатів в грунт кількість азоту збільшують. Ставлення томатів до фосфору треба виділити особливо.

Помідори забирають фосфор з грунту в невеликих кількостях, але в той же час, вони дуже чутливі до його нестачі. На освіту плодів томатів витрачається до 90% кількості фосфору, який рослини отримують з грунту.

  З огляду на, що томати важко засвоюють сполуки фосфору, потрібно підгодовувати рослини посиленими дозами суперфосфату. Через 2 тижні після висадки томатів в грунт можна починати підгодовувати рослини.  Першу підгодівлю добре провести гноївкою, розведеною для цього водою в пропорції 1: 10.

У ємність з добривом можна додати суперфосфат (20 г на 10 л). На кожну рослину томата витрачається приблизно 0,5 л добрива. Для Другий і третій підгодівлі - на 10 л води беруть по 10 г сечовини і хлористого калію і 40 г суперфосфату.

Можна використовувати комплексне мінеральне добриво з мікроелементами. Добре внести в борозенки навколо томатів деревну золу - по півсклянки на рослину. Добре зарекомендувало себе добриво «Синьйор Помідор», що містить азотофиксирующие бактерії.

Застосування препарату дозволяє збільшити врожайність кущів і прискорити дозрівання томатів. Для отримання хорошого врожаю важливо вміти правильно підживлювати рослини.

У разі, якщо виникнуть проблеми в їх розвитку, для того, щоб їх усунути, важливо знати внешніепрізнакі нестачі поживних речовин у рослин. До нових зустрічей на сторінках блогу, дорогі друзі! Якщо стаття була для Вас цікавою, поділіться своїми думками в коментарях. Отримуйте нові статті прямо собі на пошту. Введіть свій e-mail:

Посадка помідорів у відкритий грунт

І так, наша розсада вже підросла, і прийшов час висаджувати її у відкритий грунт на постійне місце зростання. Але потрібно знати, як правильно садити розсаду помідорів в грунт. Є кілька процедур, виконання яких допоможе нашій розсаді краще взятися на новому місці і порадувати нас хорошим урожаєм.

Вибір ділянки для посадки томатів

Варто з належною увагою поставитися до вибору ділянки, на який будемо висаджувати розсаду томатів. Перше що нам потрібно врахувати, що помідори люблять багато світла і тепла, тому ділянка повинна бути добре освітлений сонячними променями, в ідеалі найкраще посадити помідори під білою стіною, щоб сонячні промені, відбиваючись від неї, знову потрапляли на кущі томата. Не можна висаджувати томати кілька років поспіль на одному і тому ж місці, а також вкрай не рекомендується садити розсаду помідорів на тих ділянках, де в минулому році вирощували картоплю, перець і баклажан.

Так само не можна щоб ці рослини росли поруч з томатами. Це тяжкі види і якщо посадити їх рабом, то ризик захворювання фітофторою значно зросте. Найкращими попередниками для висадки томатів є огірки, цибуля і капуста.

Підготовка ділянки для розсади помідорів

Після вибору ділянки його необхідно підготувати, робити це потрібно завчасно, ще в осені його потрібно перекувати і, з розрахунком на 1 квадратний метр, внести радий наступних добрив: 7 кг. органічних добрив, 40 м суперфосфату і 700 м вапна. Після зими, навесні ділянку знову потрібно перекувати, виробляти регулярне розпушування та видалення бур'янів. Додатково потрібно внести по 20 г на метр кв. суперфосфат і калійні добрива. За кілька днів по висадки розсади томатів потрібно ще схвалити азотними добривами, з розрахунків 20-30 м на м. Кв.

Посадка томатів у відкритий грунт

Найбільш вдалий час рік для посадки помідор це кінець весни і початок літа, коли денна температура в проміжку від 22 до 25, а вночі не береться до нижче 15 градусів. Висадку розсади томатів у відкритий грунт найкраще проводити в другій половині дня.

За кілька годин до цього ємності з розсадою необхідно полити, щоб рослини краще витягувалися з горщиків. Не рекомендується діставати розсаду з горщиків, якщо не плануєте її відразу ж її висаджувати.

В такому випадку рослина почне в'янути і істотно сповільнитися в зростанні. Для посадки необхідно викопати не великі лунки на розмір горщика. У лунку вносимо додаткові добрива: перегній, деревне попіл і інші мінеральні добрива.

Розсаду садимо акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему, коріння після посадки повинні бути спрямовані вниз. Після чого виробляємо полив, а зверху присипаємо лунку сухою землею. Схема посадки при цьому залежить від сорту розсади, низькорослі помідори прийнято садити на відстані 60 см між рядами і 30-40 між рослинами в ряду.

Високорослі - 70 см між кущами і 50 між рослинами. При цьому бажано проводити посадку в шаховому порядку. Але якщо використовувалися покупні насіння, то схему посадки найкраще уточнити на упаковці.

Догляд за помідорами після висадки

Перший час після посадки розсада потребує особливого догляду і регулярного поливу. Після кожного поливу потрібно розпушити землю, це наситить землю киснем і запобігає появі щільної сухої кірки на поверхні грунту.

Якщо поливати нерегулярно, особливо в суху погоду, то ризик захворювання томатів вершинної гниллю сильно зросте. Через десять днів після посадки можна провести чергову підгодівлю фосфорними і азотними добривами. У тому випадку якщо рослина виросла великим, а зав'язі немає, то потрібно виключити всі азотні добрива.

Висаджувати розсаду помідорів в грунт. Терміни висадки розсади

Висаджувати розсаду помідорів в грунт - етап в їх вирощуванні дуже важливий, тому при правильному і своєчасному підході до підготовки даного процесу, результатом буде дружне рясне плодоношення. На постійне місце їх можна розташовувати як у відкритий грунт, під плівку, так і в теплицю. Ранні сорти овочів, висаджені в теплиці або тимчасово вкриті, дадуть більшу врожайність і більш раннє дозрівання плодів.

Терміни висадки розсади

Необхідні терміни посіву і висадки приходять з досвідом. Якщо сумніваєтеся з цього приводу, поцікавтеся цим питанням у сусідів-городників, що займаються томатами не перший рік, у них напевно існує власна успішна практика, як правило це період між кінцем травня і 10 червня. Терміни висадки розсади визначаються з урахуванням кількох моментів:

  • Їх местаположенія: теплиця або відкритий грунтвибранних сортів; кліматичних умов регіонастепені готовності розсади і термінами посіву насіння.
Тобто, Для що не обігріваються теплиць під сонцем насіння висівають, як правило на початку - середині березня (іноді і в лютому, якщо створюється додаткове освітлення), а Для відкритого грунту рекомендовано сіяти не раніше початку квітня. У зв'язку з цим, тим більше якщо не вдається забезпечити рослинам достатній обсяг землі (3-5 літрів), небажано перетримувати розсаду в домашніх умовах довше 45-50 діб. У будь-якому випадку елементарно орієнтуйтеся на прогноз погоди, щоб не було загрози заморозків на грунті. У разі вже більш пізніх похолодань, необхідно вкривати грядки плівкою або іншими матеріалами, хоча деякі відмінно загартовані перед висадкою томати досить стійко переносять і заморозки. Вирощуючи розсаду томатів в домашніх умовах, намагайтеся і до висадки в грунт забезпечити їм достатній обсяг землі, для цього пікірують саджанці в більші ємності (мінімум 1 літр), тим самим збільшуючи термін їх вегетації на підвіконнях Як розрахувати потрібну кількість насіння для розсади томатів Задовго до настання перших весняних робіт на вулиці, любителі-городники розпочинають вирощування розсади. Це справа трудомістка і копітка. До того ж, не завжди у господарів виходить досягти бажаного результату, незважаючи на їхні зусилля. Крім того, невеликий «ділянку» на підвіконні не дозволяє в повній мірі здійснити посадку всіх задуманих насіння овочевих і культурних рослин. Ось і доводиться йти на маленькі, але корисні хитрощі. Для того щоб, як можна більше вийшло розсади томатів, їх зерна необхідно посіяти по рядах в ящики Але при цьому слід пам'ятати, що з'явилися сходи все одно доведеться з часом пікірувати. Може статися й так, що паростки рослин виявляться зайвими після завершення пересадки і їх просто нікуди буде поставити. Тому слід взяти на замітку таку пораду: Перед посадкою помідорів коштує відразу ж сіяти насіння в пластикові стаканчики (або інші порожні ємності) з грунтом. Причому, кидати краще не по одному, а відразу по 2-3 насінини. Розсада помідорів Переваги даного методу 1. Такий спосіб дає гарантію на кращу схожість томатів (в разі, якщо якесь - то насіння не проросте). Помідори, вирощені відразу в стаканчиках, відрізняються міцним стовбуром і широким листям 2. Крім цього, якщо ділянка при будинку невеликий, і кожен клаптик землі вже визначено для посадки конкретних культур, то простим підрахунком стаканчиків заздалегідь можна розрахувати кількість майбутніх посаджених лунок томатов.3. Виросла розсаду помідорів в стаканчику (2 - 3 шт.) Потім можна розділити при пересадці в грунт на постійне місце. Таким чином, вийде не одна лунка, а цілих три. Якщо хто - то використовує попарний метод, то і його також можна використовувати (коли два кореневища садять в одну лунку) .Таким чином, використовуючи даний метод, городники можуть «вбити» одразу двох зайців. По - перше, це точний розрахунок розсади. По - друге, в результаті виростають потужні стебла рослин, стійкі до несприятливих погодних умов і володіють високою врожайністю. Висаджувати розсаду помідорів в грунт Томати дуже теплолюбні, тому ділянка повинна бути з сонячної південної сторони і добре захищений від вітрів. Помідори погано себе почувають в грунті з великою кількістю ґрунтових вод. Для зменшення ризику фітофторозом, що не висаджуйте їх в грунт після картоплі і самих же томатів, сміливо садіть після зелених культур, бобових і коренеплодів. Правильно визначити терміни висадки розсади, це не єдине важливе для цього умова, необхідна певна ступінь її готовності: 50 - 60 днів вирощування в домашніх умовах, досягнення 20 - 30 см у висоту, наявність близько 6 - 8 листків, гарне попереднє загартовування, сформована перша квіткова кисть. Якщо використовуєте покупну розсаду, віддайте перевагу невисокій, що не витягнувся, міцної з хорошим тонусом, що має темні зелене листя - це говорить про її хорошою загартуванню під час вирощування Перед висадкою на постійне місце розсаду необхідно загартувати, скоротивши при цьому поливи, збільшивши времяпребиваніе на прямих сонячних променях і свіжому повітрі, поступово знижуючи температуру до 15-17, а потім і до 10-15 градусів. За 3-4 дні можна і зовсім залишати горщики на балконі або в теплиці. Для підвищення стійкості помідорів до хвороб і несприятливих нових умов можна зробити обприскування спеціальними розчинами перед посадкою в грунт. Підготовка ґрунту Висаджувати розсаду помідорів проводиться в заздалегідь підготовлені грядки. Як і в будь-якій справі, передпосівна підготовка грунту також вимагає заходи. Вона звичайно буде скопані, розпушена, і вирівняна, але не можна забувати, що перестаратися тут - справі нашкодити! Надмірне подрібнення грунтофрезою, наприклад, наситить землю киснем, перетрусить її і создат сприятливе середовище як вашим саджанців, так і бур'янів; розбудить знаходяться там мікроорганізми, а вони, в свою чергу, можуть переробити цінні поживні речовини з грунту. До речі, в магазинах сьогодні досить часто можна зустріти спеціальні засоби для взяття проби поживності землі, які рекомендується проводити кожні кілька років. Звичайно ж, потрібно провести боротьбу з бур'янами, частково допоможе перекопування і обробка отруйними сумішами, десь доведеться попрацювати «руками», видаливши бур'яни глибоко з корінням. Для гарного плодоносіння і росту культурних рослин обов'язкові добрива органічними речовинами, а для захисту землі від вимивання дощами і від сонячних променів, внесіть в неї шар компосту, це також допоможе поліпшити її механічний склад. Десь за тиждень до посадки пролийте ділянку гарячим розчином мідного купоросу або марганцевокислого калію з метою дезінфекції грунту. Вже потім удобрити і перекопайте грунт, внісши в неї в пропорції на 1 кв. м половину відра деревної золи, 50 - 60 гр. суперфосфату і 8 - 10 кг. перегною. Лунки можна сформувати заздалегідь, тоді до потрібного моменту грунт в них добре прогріється. Схема посадки  Висаджувати розсаду помідорів здійснюється за різними схемами в залежності від сорту і форми куща, як правило, ранні малорослі садять на відстані 30 - 35 см. Між лунками і 40 - 50 см. між рядами; пізні - на відстані 50 х 50 см; помідори сильнорослі садять на відстані мінімум 40-50 см одна від одної і 60 см між рядами. Орієнтуйтеся на розмір майбутньої рослини, висаджуючи так, щоб надалі вони не затінювали один одного і не вели боротьбу за поживні речовини з грунту, в розрахунку на рослину має бути не менше 0,3 кв. м. Заслуговує на увагу схема здвоєною грядки, при якій лунки формуються на відстані не менше 40 см в шаховому порядку в два ряди на ширині 50 см, а проміжок між наступними здвоєними рядами краще залишати 80 - 90 см. Згодом при підгортання між рядами формується достатній отвір для зручного поливу за допомогою шланга, при якому рослина не буде пошкоджено, а волога буде надходити до коріння без освіти земляний кірки навколо. І з огляду на чималі інтервали, томати не потребуватимуть сонячному світлі. Мабуть, оптимальний спосіб висадки томатів; залишайте максимально можливі інтервали, щоб рослини один одного не затінювали і не поширювали інфекції та хвороби. Правила висадки Вообщем-то, у всіх городників існує своя практика, як виростити розсаду помідор. Посадка помідор на розсаду пройшла успішно, елементарні правила підготовки до пересадки в грунт виконані, можна приступати до самого процесу висадки. Отже, для висадки вибираємо похмурий день або чекаємо вечора, коли сонце не так активно. 1. Попередньо ретельно воложимо ящики і горщики з розсадою, так, щоб саджанці легко витягувалися і коріння були менш схильні до порушення. Краще якщо рослина вирощена в окремих ємностях, тоді воно просто буде перевалено в землю. Зберегти кореневу систему дуже важливо, оскільки при пошкодженні втрачається час, яке рослина витратить на її відновлення, при цьому буде гірше пріжіваться.2. Висаджувати розсаду помідорів виконується відразу після отримання саджанця з горщика, поки воно не почало в'янути. Грунт під них потрібно зволожити безпосередньо в лунках, щоб уникнути утворення кірки, яка сповільнить приживлюваність растенія.3. Щільно прим'яти грунт навколо саджанця, присипати зверху сухий землей.4. Переросла розсаду висаджують горизонтально в борозни на глибину 15 см, нижні два-три листа видаляють, присипають стебло землею для формування бічних корінців і кращого грунтового харчування. Якщо терміни висадки розсади відповідають її віку, сильно поглиблювати її не варто, щоб не втрачати зайвий час на формування бічної кореневої системи і приживлюваність рослини, так як в глибині грунт може бути ще не прогріта, досить поглибити до сім'ядольних лістьев.5. Після висадки грунт можна мульчувати, що збереже її від швидкого випаровування вологи і захистить від бур'янів. Для цих цілей добре використовувати злегка зів'ялу скошену траву, гілки, шишки, тирсу, солому, перегній, торф, і навіть газетні листя і картон.6. Подбайте про покривочних матеріалі на випадок пізніх заморозків, а також підготуйте кілочки для підтримки зростаючих томатів. Висота їх визначається в залежності від сорту, конечно.7. Надалі в міру зростання проводите підгортання помідори, тим самим вона буде краще вкорінюватися, а між рядами утворюється отвір, необхідний для поливу, в кінці якого потрібно зробити земляний вал, щоб вода не стекала.8. Видалення пасинків у помідор проводять вже з раннього віку, це нові бічні пагони в пазухах листків, які витрачають поживні речовини і не приносять плодів. Видаляти їх потрібно, поки вони не досягли розміру вище 3-5 см, бажано в ранкові години, тоді рана встигне затягнутися протягом дня. А до моменту наливання плодів на першому суцвітті, все листя нижче повинні бути видалені. Поставте для себе мету, і ви обов'язково досягнете бажаного врожаю, дотримуючись правил і терміни висадки розсади!