Хвороби баклажан фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Хвороби » Хвороби баклажан фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Хвороби баклажан фото

Привіт, дорогі читачі! Ви, звичайно, зі мною погодитеся, що від правильно вирощеної здорової розсади, залежить краса наших майбутніх квітів, а також кількість і якість вирощених нами овочів. Але рослини, на жаль, як і люди схильні до хвороб.

А ще ми знаємо, що хвороби легше попередити, ніж лікувати. Це відноситься і до рослин теж. Так що, якщо ми будемо знати основні симптоми можливих, а також і основних шкідників, то зможемо добре підготуватися до захисту наших «вихованців».

І хоча на етапі розсади у рослин не так вже й багато хвороб, але все одно вони можуть завдати великої шкоди і погубити врожай. , В основному, викликають гриби, що живуть в грунті та рослинних рештках. Які ж можуть бути у?

Це одне з найпоширеніших грибкових захворювань у овочевих, а також і у квіткових культур - або, в просторіччі, і виникає воно найчастіше при перезволоженні грунту, загущених посадках, низькій температурі, нестачі світла і кислому ґрунті. Практично в будь-якому грунті присутні збудники чорної ніжки і можуть вражати всі частини рослин, як надземні, так і підземні.

Ці грибки заселяють кореневу шийку нашої розсади і судини стебел закупорюються. У зв'язку з цим припиняється постачання живильними елементами і коренева шийка темніє, стоншується, рослина вилягає і засихає. Як тільки побачите перші ознаки захворювання, відразу ж необхідно підсушити і розпушити землю, а зверху насипати товчене деревне вугілля або золу.

Замість золи ще можна пролити землю розчином соди або використовувати вапно. Також хочу порекомендувати ще один спосіб боротьби з цією хворобою: пролити розсаду розчином перманганату калію (0,5 г на 1 літр води), присипати підстави стеблинок пухким субстратом для утворення додаткових коренів і поливати розчином «Енергія» (1 мл на 1 літр води) .Як тільки рослини почнуть одужувати, ретельно проведіть їх вибракування і залиште тільки найсильніші і здорові. І коли вони зміцніють і почнуть рости, пересадите в інший місткість з нової землею. При великому ж ураженні рослини його необхідно видалити разом з грудкою землі. Але, звичайно, краще за все, щоб справа до захворювання не дійшло, а для цього необхідно зробити Ряд наступних профілактичних заходів :

  • Підготувати правильно грунт для розсади; обов'язково провести передпосівний обробіток насіння; продезінфікувати розсадні ящики та інші ємності, використовувані для посіву насіння на розсаду, 5% - ним розчином марганцівки або мідного купоросу, а теплиці і парники - хлорним вапном з розрахунку 200 г на 10 л води; в розсадних скриньках не висівати насіння занадто густо; в період після посіву насіння і появи сходів бажано поливати грунт фунгіцидами з подальшим розпушуванням, не поспішати в холодну пору року з посівом насіння на розсаду, попередньо не впевнившись, що на підвіконні у нас досить світло і тепло або використовувати утеплювачі і підсвічування; обов'язково стежити за вологістю ґрунту, адже ми знаємо, що краще недолити, ніж перелити при поливі.

Це захворювання найчастіше вражає томати (в основному в теплицях) і деякі квіткові культури. Першими ознаками захворювання є в'янення, пожовтіння нижніх листків, а також наявність рожевого нальоту в зоні кореневої шийки.

Потім починають в'янути цілі пагони, а потім доходить черга і до всього рослини. Цей грунтовий гриб може зберігатися в землі довгий час і розвивається він при температурі грунту від 21оС до 33оС.

Захворювання швидко поширюється при наступних факторах: підвищеної вологості грунту, надлишку азотних добрив. Воно передається при пересадці розсади, розпушуванні грунту, поливі. Хворі рослини необхідно, при перших же ознаках захворювання, викопати разом з корінням і знищити.

Хвороби баклажан фото
  • Необхідно ретельно прибирати рослинні залишки в теплицях; дотримання сівозміни і заміна (по можливості) грунту в теплиці; продезінфікувати тепличний грунт; швидке видалення перших хворих рослин; створення оптимальних умов для росту і розвитку рослин.

Це грибкове захворювання є одним з найнебезпечніших і найпоширеніших захворювань рослин сімейства хрестоцвітних і ряду квіткових культур (левкой, аліссум, арабис, иберис і ін.). Ця хвороба вражає рослини протягом усього вегетаційного періоду.

При ній коренева система погано розвивається, через те, що на ній утворюються нарости і здуття, які ускладнюють укорінення. Уражені корені вже не в змозі забезпечувати в повній мірі рослина водою і поживними речовинами.

Тому зростання рослини затримується, нижнє листя подвядают, особливо в жарку погоду. Хворі рослини погано ростуть, утворюють недорозвинені суцвіття і, в більшості випадків, засихають.

Це захворювання розвивається при пізньої висадці розсади, підвищеної вологості та підвищеній кислотності грунту. : Деякі хвороби і шкідники баклажан можуть не тільки значно знизити на дачі врожайність цієї культури (тут стаття про її посадку і вирощування), але і повністю знищити молоді рослини. Такі шкідники овочів, як колорадський жук або капустянка часто стають причиною загибелі розсади баклажан, що веде до необхідності проведення повторної посадки.

      Також дуже небезпечні для цієї культури різні по етіології хвороби. Одними з найбільш небезпечних вважаються різні види гнилі, чорна ніжка і мозаїка.

Для запобігання хворобам овочів і нападу шкідників на рослини, необхідне дотримання агротехніки баклажан і використання різних профілактичних заходів. Якщо хвороби і шкідники овочів все-таки вразили баклажани, необхідно терміново вживати заходів боротьби з ними.

Для цього використовується цілий арсенал сучасних хімічних препаратів, серед яких є і безпечні препарати. Також хвороби і шкідники баклажан добре знищуються роками перевіреними народними засобами, для приготування яких використовуються безпечні для здоров'я людини речовини.

Ознаки та заходи боротьби з хворобами баклажан

1. Чорна ніжка

Ознаки: грибкове захворювання викликає потемніння кореневої шийки баклажан, на якому часто утворюється сірий наліт. Ця хвороба є причиною старіння і загибелі рослини.

Перші її ознаки помітні вже після появи сходів овочів. Заходи боротьби: дезінфікуємо землю водним розчином хлорного вапна. Сильно заражені рослини знищуємо. Грунт рихлимо і посипаємо деревною золою.

З метою профілактики регулюємо поливи.

2. Мозаїка

Ознаки: від цієї вірусної хвороби значно скорочується врожайність баклажан. Листя уражених рослин набувають мозаїчну забарвлення і деформуються. На їх плодах з'являються жовтуваті плями.

Можуть дивуватися коріння, при цьому хвороба протікатиме менш помітно. Вірус мозаїки може зберігатися в уражених насінні овочів, з яких потім виростають хворі екземпляри.

Найбільш схильні до молоді рослини під час пікіровки і пересадки. Заходи боротьби: перед висівом насіння баклажан обробляємо їх у водному розчині соляної кислоти (20%) протягом 30 хвилин. Потім їх ретельно промиваємо їх водою.

Заражені мозаїкою екземпляри знищуємо, а інвентар дезінфікуємо. При покупці або вирощуванні розсади оглядаємо рослини на наявність цієї хвороби.

3. столбура

Ознаки: цієї фітоплазменной хвороби найбільш схильні до баклажани, що ростуть на вулиці. Листя уражених рослин набувають червонуватого відтінку, а стебла овочів стають неприродно товстими і швидко ламаються при механічному впливі.

Листочки на верхівках стебел стають гофрованими, квіточки деформуються, засихають і обсипаються. Заходи боротьби: оскільки основним переносником цієї хвороби є такий шкідник, як цикадка, своєчасно боремося з ним інсектицидами. Регулярно знищуємо бур'яни і обробляємо посадки баклажан препаратом Актеллік. Перед посівом насіння дезінфікуємо їх в теплій воді (50 град) протягом 20 хвилин.

4. Сіра гниль (ботритис)

Ознаки: розвитку цієї грибкової хвороби сприяє висока вологість. На плодах, листках і стеблі заражених баклажан з'являються водянисті темні плями, які з часом збільшуються.

На них утворюється сірий наліт. Заходи боротьби: при появі на овочах захворювання уражені ділянки стебла обмащуємо пастою, приготовленої на основі клею КМЦ і триходерміну. Перед цим хворі частини вирізаємо гострим ножем. Після видалення рослин здійснюємо фумігацію грунту базамід - гранулятом або бромистим метилом.

5. Фитофтороз

Ознаки: при цієї небезпечної хвороби на органах рослини з'являються бурі плями. При вологій погоді на нижній частині листя утворюється білий наліт. Хворі листя швидко всихають і кришаться. Перші ознаки з'являються на зелених плодах у вигляді твердої гнилі.

На що дозрівають і зрілих баклажанах з'являються тверді плями бурого або коричневого відтінку. Найчастіше при фітофторозу плоди овочів деформуються.

При сильному прогресуванні хвороби заражені плоди гниють, перетворюючись в кашоподібну масу. Заходи боротьби: обробляємо посадки баклажан такими препаратами, як Фітоспорін і Циркон, розчинами бордоською суміші, хлорокиси міді. За сезон проводимо 2 - 3 обробки, починаючи з моменту вкорінення розсади.

6. вертіціллезу (в'янення)

Ознаки: при даної хвороби нижнє листя баклажан в'януть і жовтіють. Згодом в'янення поширюється на всю рослину. Заходи боротьби: обприскуємо посадки овочів бромидом. Інфіковані екземпляри при перших же ознаках хвороби знищуємо.

Рослинні залишки спалюємо.

7. склеротініоз (біла гниль)

Ознаки: при цій грибкової хвороби утворюються кільцеподібні ураження бурого відтінку. На них утворюються дрібні темні плями. Згодом пагони відмирають.

Кільцеподібні плями можуть з'явитися і на плодах баклажан. Заходи боротьби: підтримуємо помірну вологість грунту, мульчіруем посадки овочів торф'яної крихтою. Своєчасно видаляємо відмирають частини. Уражені місця припудрюємо крейдою або золою.

Рослини поливаємо тільки теплою водою. Їх залишки знищуємо, а потім виробляємо термічне знезараження грунту.

8. Чорна плямистість (альтернаріоз)

Ознаки: при даної хвороби уражаються всі частини баклажан. Спочатку на тканинах з'являються чорні цятки з жовтуватою облямівкою, які з часом збільшуються в розмірах. Плоди покриваються темними точками з водянистою облямівкою.

Молоді овочі, які зазнали цієї хвороби, найчастіше гинуть. Заходи боротьби: перед посадкою насіння дезінфікуємо в слабкому розчині марганцівки протягом 30 хвилин. Для захисту рослин використовуємо препарат Фітофлавін-300.

Сильно уражені екземпляри баклажан знищуємо. Всі рослинні залишки спалюємо.

9. Внутрішній некроз

Ознаки: на плодах відмирають ділянки тканин. Заходи боротьби: для попередження цієї вірусної хвороби перед висівом насіння баклажан виробляємо їх знезараження в 20% розчині соляної кислоти (20 хвилин), після чого ретельно промиваємо їх в проточній воді. Виробляємо термічне знезараження грунту.

10. Вершинна гниль

Ознаки: на верхівці плоду рослин утворюється зелене або сіре водянисте пляму, яке незабаром ставати сухим. На ньому зазначаються концентричні кола. Уражені плоди баклажан швидко дозрівають і загнивають. Заходи боротьби: дотримуємося агротехніку вирощування овочів, своєчасно поливаємо посадки, не допускаємо надлишку азоту в ґрунті і своєчасно вносимо фосфорно - калійні добрива.

Ознаки та заходи боротьби з шкідниками баклажан

1. Слимаки

Ознаки: ці шкідники обгризають молоді листочки і пагони рослин. Заходи боротьби: своєчасно знищуємо бур'яни біля овочів, збираємо слимаків вручну, посипаємо грядки золою, свежегашеной вапном, тютюновим пилом. У міжряддя розсипаємо гранули метальдегида (25 - 30 гр на 10 кв. М). Посадки баклажан посипаємо меленим гострим перцем.

2. Тля

Ознаки на молодих частинах рослини збираються цілі скупчення цих комах. Дані шкідники живляться соками тканин баклажан, ніж сильно послаблюють їх. Заходи боротьби: обробляємо препаратом Стріла. До появи плодів обприскуємо посадки Карбофос.

Обприскуємо уражені шкідниками рослини препаратами Пірімікарб, Мевінфос, Пропоксур.

3. Білокрилка

Ознаки: в посадках баклажан можна побачити скупчення цих дрібних літаючих комах. Вони збираються на нижній частині листя овочів. Ці шкідники (дорослі особини і личинки) харчуються соком рослини, сильно послаблюючи його.

При великому скупченні вони можуть привести до загибелі. Заходи боротьби: розвішуємо в посадках спеціальні клейові пастки жовтого кольору. Їх можна зробити і самостійно, розставивши невеликі шматки фанери або картону, пофарбовані в білий або жовтий колір і змащені вазеліном, каніфоллю або медом.

У міру скупчення комах, що клеїть перуть і наносять новий. Для знищення білокрилки можна також використовувати такі інсектицидні препарати, як Фітоферм, Іскра-біо, Актара. Ці шкідники добре знищуються Конфідором.

Для цього один раз за сезон обприскуємо посадки баклажанів цим препаратом.

4. Колорадський жук

Ознаки: на рослині видно смугасті жуки, що відкладають помаранчеві яйця на нижній частині листя. Їх ненажерливі личинки обгризають молоді пагони і листочки овочів. Заходи боротьби: жуків, личинок і яйця шкідників щодня збираємо вручну і знищуємо.

Обприскуємо посадки баклажан інсектицидом Престиж. Проводимо одноразову обробку рослин препаратом Сонет.

5. Павутинний кліщ

Ознаки: ці дрібні шкідники сильно розмножуються при високій температурі повітря і низькій вологості. Вони скупчуються на нижній частині листя, де помітні і характерні для них тонкі павутинки. Заходи боротьби: в спеку обприскуємо баклажани водою.

Беремо по 1 склянці подрібненого цибулі, часнику і листя кульбаби. Заливаємо їх 10 л води і наполягаємо 3 - 4 години. Отриманий настій проціджують.

До нього додаємо 20 мл рідкого мила і обприскуємо їм уражені рослини, ретельно обробляючи нижню поверхню листя.

6. Капустянка

Ознаки: в грунті видно глибокі ходи, які ці шкідники проривають по всьому городу. Вони підгризають підставу стебла у овоча, що веде до в'янення та загибелі баклажан. Заходи боротьби: обробляємо ґрунт препаратом Гром.

При виявленні норок комахи заливаємо в них настій гострого перцю (150 гр на відро води). У кожну нірку заливаємо по 0,5 л настою. Використовуємо і препарат Медветокс, який закладаємо в грядки на глибину близько 5 см.

     А ось тепер, маючи всі необхідні знаннями, зробимо так, щоб і страви з вирощених на дачі овочів у Вас на столі в сезон не переводилися, і заготовки з них були в достатку. Ось у нас і солоні баклажани є, і закуска на зиму з часником з них, з айвою, ..., коротше, дуже багато різних баночок з смачним вмістом.

Моя подяку не знатиме меж, якщо Ви натиснете на кнопочки, відправивши статтю Вашим друзям, і напишете відгук, що Ви думаєте про неї, в коментарях! Дякуємо!!!

Як боротися з хворобами баклажанів

Хвороби баклажана. Опис і заходи боротьби з ними

Хвороби і шкідники баклажана

Чорна ніжка

Грибне захворювання, з'являється з моменту посіву в парниках і плівкових теплицях, а також на грядках навесні. Хвороба проявляється у вигляді потемніння і перетяжки кореневої шийки, іноді на потемніла тканини помітний сіруватий наліт.

При сильному розвитку захворювання гниль переходить на корені, і рослина гине. Підвищена вологість грунту і повітря сприяє розвитку захворювання. Інфекція зберігається в грунті.

Заходи боротьби . Восени проводять заміну зараженого грунту в парниках, плівкових теплицях і пікірувальні ящиках. Необхідна дезінфекція теплиць і парників хлорним вапном (200 г на 10 л води).

Хвороби баклажан фото

Під час висадки розсади ретельно вибраковують хворі і слабкі рослини. Не допускати загущенности посіву, зайвої вологості і різкого коливання температури.

Церкоспороз

Збудник хвороби - гриб, який розташовується в тканинах рослин; спори формуються на сплетеннях грибниці, що виходять через продихи з нижньої сторони листа. На листках утворюються обмежені сірувато-бурі плями з добре помітними концентричними зонами. Влітку від рослини до рослини гриб поширюється спорами, а взимку зберігається на уражених рослинних рештках.

Захворювання може знизити врожай плодів на 10%. Заходи боротьби. Необхідно підтримувати оптимальний режим температури і вологості в період росту рослин, не допускати загущених посадок, своєчасно формувати рослини, після збирання врожаю знищувати рослинні залишки.

Антракноз

Захворювання проявляється на листках і плодах баклажана у вигляді сірувато-бурих овальних плям. На плямах добре помітні подушечки спороношення гриба. На ураженій тканині плодів з'являються тріщини.

Хвороба розвивається особливо сильно при високій вологості повітря, випаданні частих дощів. Уражені плоди низької якості. Недобір урожаю може досягати 20% і більше. Заходи боротьби .

Слід строго дотримувати оптимальний режим температури і вологості, необхідний рослинам в захищеному грунті. Регулярно проводити збір і знищення уражених плодів і листя.

Суха гниль, або фомопсис

Збудник хвороби - гриб, його пікніди (вмістилища спор гриба) утворюються під епідермісом тканин рослини. Пікніди кулясті, злегка приплюснуті, діаметром 0,5-1 мм, при дозріванні проривають епідерміс.

На жилках листа, стеблах, а частіше на плодах утворюються округлі, різко обмежені бурі плями зі світлофарбованим центром і добре помітними концентричними зонами. На плямах формуються численні дрібні чорні пікніди. Гриб зберігається на уражених рештках рослин і на насінні у вигляді грибниці.

Хвороба різко знижує якість плодів баклажана. Заходи боротьби. Необхідно підтримувати оптимальні умови для росту і розвитку рослин, своєчасно знищувати рослинні залишки і інфекцію на поверхні насіння.

Бактеріальне в'янення

Розвиток захворювання відбувається блискавично. Рослини швидко в'януть, часто зберігаючи нормальне зелене забарвлення. При надрізанні стебел уражених рослин з них випливає білувата слиз.

Хвороби баклажан фото

Судини ксилеми суцільно заповнюються бактеріями, що викликає припинення припливу поживних речовин із ґрунту. Вони можуть жити в грунті на рослинних рештках як сапротрофи, а при поганій агротехніці культури (утворенні ґрунтової кірки, порушення живлення рослин і ін.) Переходити на паразитичний спосіб життя, завдавати шкоди рослинам.

Заходи боротьби. Важливо дотримуватися правильна сівозміна з поверненням баклажана на колишнє місце не раніше ніж через 3 роки. Розсадники необхідно дезінфікувати, а заражений ґрунт слід замінювати або знезаражувати.

Фітофтороз, або бура гниль плодів

Фітофтороз - одна з найпоширеніших і шкідливих хвороб всіх пасльонових культур. Особливо сильно страждають пізні сорти або рослини пізніх строків посадки, так як сприятливі умови для розвитку захворювання наступають у другій половині літа і на початку осені, коли температура вдень ще досить висока, а ночі вже холодні. Збудник захворювання вражає листя, стебла і плоди.

На листках з'являються бурі великі плями, розташовані переважно по краю листової пластинки. На нижньому боці утворюється білий паутіністий наліт спороношення збудника.

Хворі листя швидко засихає. На черешках листя і стеблах з'являються плями бурі, витягнуті в довжину, без нальоту. На плодах хвороба проявляється у вигляді гнилі, розвиток якої може відбуватися як в період вегетації, так і при зберіганні плодів.

На поверхні і всередині плоду тканину буріє, залишаючись твердої. Наліт спороношения на плодах утворюється тільки при тривалому зволоженні (дощів, тумани, запотівання плодів при різкій зміні денних і нічних температур) Джерелом зараження баклажана фітофторозом служать уражені цим захворюванням посадки картоплі.

Подальше поширення інфекції відбувається спорами збудника, що утворюються на листках баклажана. Заходи боротьби . Необхідно дотримуватися просторову ізоляцію посадок картоплі від інших пасльонових культур; застосовувати підвищені дози калійних добрив, що збільшують стійкість рослин до фітофторозу; обприскувати рослини з моменту появи перших ознак фітофторозу і повторно 2-4 рази з інтервалом 7-10 днів препаратами групи міді.

Схожі статті:

Різні шкідники і хвороби баклажанів можуть істотно скоротити урожай, а повністю захистити свій город від них не завжди виходить. Так, баклажани нерідко піддаються нападу колорадського жука, павутинного кліща, білокрилки, капустянки, совки, слимаків, попелиці, трипсів, різних листогризучих і сисних шкідників. Чимало шкоди завдають рослинам і плодам баклажанів бактеріальні, вірусні та грибні хвороби, особливо часто зустрічаються різні види гнилі, тютюнова мозаїка, чорна ніжка і інші. У приватних городах хімічні заходи боротьби досить обмежені - можна використовувати тільки найбільш безпечні препарати, представлені в роздрібній торгівлі, строго дотримуючись при цьому дозування, які зазначені в інструкціях.

В якості профілактики вірусних хвороб непогано допомагає двадцатиминутное витримування насіння баклажана перед посадкою в слабкому розчині марганцівки.

Від чого баклажани можуть мати нездоровий вигляд? ^

Рослини і плоди баклажанів можуть виглядати хворими з різних причин - необов'язково в усьому винні грибки, віруси або комахи-шкідники. Щоб даремно не обробляти грядки хімікатами, спочатку переконайтеся, що проблеми не викликані неправильним доглядом за баклажанами. Ознаки допущених помилок при вирощуванні баклажанів:

  • Через нестачу сонячного світла в особливо загущених посадках баклажани не набирають характерного фіолетового кольору і залишаються світлими або бурими, щоб цього не сталося, восени частина листя верхнього ярусу потрібно видаляти; при нерівномірному поливі в поєднанні зі спекотною погодою на боці дозрівають плодів утворюються глибокі тріщини, деякі сорти баклажанів особливо схильні до розтріскування внаслідок порушення режиму поливу; поливи холодною водою, пересихання грунту, підвищена вологість повітря в теплиці, а також азотна підгодівля відразу після висаджування розсади в грунт, можуть привести до опадання квіток і зав'язі; згорнуті човником листя з коричневою облямівкою по краю свідчить про калійному голодуванні; від нестачі фосфору листя баклажана витягуються вгору під гострим кутом до стебла, якщо баклажанів не вистачає азоту, листя рослини світлішають.

Вірусні хвороби баклажанів ^

Недотримання агротехніки в більшості випадків стає головною причиною поразки плодів і рослин баклажанів різними вірусними і грибковими хворобами. Тому заходи боротьби включають в себе не тільки обробку посадок спеціальними препаратами, а й певні агротехнічні прийоми. Грибок викликає потемніння і перетяжку кореневої шийки, до того ж на темних ділянках може утворитися сірий наліт.

Якщо баклажани сильно вражені, вони починають поступово в'янути, а при переході грибка на кореневу систему, рослини повністю засихають. Прояв чорної ніжки можна помітити після початку сходів.

Прискорює розвиток хвороби висока вологість повітря і грунту, грибок при цьому проникає в землю. При вирощуванні баклажанів в теплиці, землю дезінфікують розчином хлорного вапна або повністю замінюють. Щоб не допустити розвитку чорної ніжки, проріджують час від часу посіви, відрегулюйте поливи і не допускайте перепадів температури.

Хворі рослини відразу видаляйте з грядки, грунт підсушіть, розпушити і зверху посипте деревною золою. До 15% врожаю баклажанів можна позбутися через цю широко поширеної хвороби, збудником якої є вірус. Визначити хворобу легко по строкатому зеленому мозаїчній окрасу, що з'являється на баклажанових листі, і по жовтій плямистості на плодах.

Листя ж можуть деформуватися. Однак в деяких випадках, якщо вірус вражає коріння баклажанів, мозаїчна хвороба протікає непомітно. Вірус може розвинутися з уражених насіння або перейти на рослини із землі.

Особливо схильні до баклажани поразки мозаїкою під час пікіровки або пересадки, коли висока ймовірність механічних пошкоджень рослин. Обробка насіння баклажана перед посівом соляною кислотою (20%) протягом півгодини з наступним промиванням у проточній воді допомагає запобігти ураженню рослин мозаїкою. Якщо хвороба була виявлена, весь садовий інвентар потрібно піддати дезінфікуванню і всі рослини з ознаками мозаїки спалити.

Бажано також ретельно оглядати розсаду баклажанів, щоб вчасно видаляти хворі саджанці. Баклажани, що ростуть на грядках, набагато частіше схильні до цього фітоплазменному захворювання на відміну від баклажанів, вирощуваних в теплицях. При ураженні посадок столбура листя у баклажанів набувають фіолетово-червоний відтінок, стебла товщають і починають легко ламатися, листя на верхніх пагонах стають гофрованими, квіти деформуються, висихають і опадають.

Переносниками збудника виступають цикадки. Ще не виведено сортів баклажанів, стійких до столбура, тому в якості способів боротьби застосовується знищення бур'янів навколо грядок з баклажанами (особливо березки) і обробка посадок препаратом Актеллік, що обмежує чисельність переносників хвороби. Корисно також проводити термічну передпосівний обробіток насіння. Як і будь-яка грибкова хвороба, поширюється сіра гниль через заражені залишки рослин, по повітрю і через грунт, де зберігається до двох років.

Розвивається грибок найсильніше при високій вологості і температурі близько +20 градусів. Виявляється на баклажанах у вигляді розростаються темних водяних плям на листках, стеблі і плодах, через деякий час на вогнищах ураження формується сірий наліт. У разі поразки баклажанів сірою гниллю, необхідна обробка рослин спеціальними фунгіцидами, фумігація грунту, видалення пошкоджених ділянок рослин і видалення всіх рослинних залишків з грядок після збору баклажанів.

Уберегти баклажани від фітофторозу та тютюнової мозаїки допомагає обробка грунту перед посадкою і після вкорінення розсади препаратами, що містять мідь. У теплиці можна використовувати препарати «Циркон» і «Фітоспорін».

Найбільш поширені шкідники ^

Найчастіше посадкам баклажанів шкодять слимаки, павутинні кліщі і особливо тля. Проти цих шкідників добре допомагає нешкідливий для здоров'я людини препарат «Стріла».

Крім того, проти попелиці до появи плодів можна використовувати карбофос, а з народних засобів застосовується обприскування розчином деревної золи (протягом доби наполягають 1 стакан на десять літрів води). Від слимаків допомагає позбутися розпушування землі в жарку погоду з подальшим запиленням грунту сухою гірчицею, меленим червоним або чорним перцем. Вирощуючи баклажани в тепличних умовах, не можна боротися з колорадськими жуками і білокрилкою шляхом обприскування рослин отрутохімікатами.

Проти білокрилки можна використовувати клейові пастки або препарати «Фітоферм» і «Іскра-біо», а ось жуків з личинками доведеться збирати вручну. При вирощуванні баклажанів у відкритому грунті допускається одноразове обприскування грядок «Сонети» від колорадських жуків і «Конфідором» від білокрилок. Окремо варто згадати про такий шкідливий комасі, як капустянка, яка завдає величезної шкоди кореневій системі баклажанів. Позбутися від цього шкідника нелегко, але кілька народних способів боротьби з Медведков все ж існує, ознайомитися з ними ви зможете на нашому сайті у відповідній статті.

Хвороби баклажанів на фото


Туя вирощування і догляд

Чому закручуються верхівки у помідор в теплиці

Вирощування томатів в парнику

Чому жовтіють помідори в теплиці що робити

Як правильно висадити розсаду перцю в грунт

Фузаріозне в'янення томатів лікування

Вирощування полуниці в пірамідах

Вірусні захворювання томатів фото і їх лікування

Какой газон лучше посадить на даче отзывы

Волгоградські помідори опис вирощування

Коли краще поливати помідори в теплиці